Hogyan módosítható a szerkezeti epoxigyanta égésgátló tulajdonságai?
Az epoxigyantában lévő égésgátlóknagy arányú alkalmazása befolyásolhatja az anyag mechanikai tulajdonságait, a kikeményedés és a használat során az égésgátlók migrációja pedig fokozatosan csökkentheti az égésgátló hatást, instabil parázslási állapotot eredményezve.
Ezért az epoxigyanták előállításának alapelveként reaktív monomereket vagy parázsló hatású térhálósító anyagokat kell használni. A kationos égésgátlókat bevezetik az epoxigyanta molekulaszerkezetébe, így a végső epoxigyanta hosszú ideig-tartós és stabil parázslási tulajdonságok, amelyek megőrzik a gyanta eredeti mechanikai tulajdonságait. Üvegesedési hőmérséklet, mechanikai tulajdonságok toll, funkcionális monomerek bizonyos mennyiségű halogénnel, szilícium vagy ütésmódosító anyagok hozzáadása a molekulaszerkezetben szintén reaktív monomernek és térhálósítónak tekinthető.
(1) Égésgátló funkcionális monomer alapanyag
Az ilyen típusú, parázsló funkciójú monomerekből szintetizált szerkezeti parázsló epoxigyanta száraz molekulaszerkezetébennagy mennyiségű halogén-, szilícium- és foszforelemet tartalmaz, ami az ilyen típusú epoxigyanták kiváló parázslási teljesítményét eredményezi.
Ha az epoxigyanta reakció-alapanyagaként a közönséges biszfenol A helyett tetrabróm-biszfenol A-t használunk,nagy molekulatömegű brómozott epoxigyanta állítható elő, amely jó stabilitású és magas égésgátló tulajdonságokkal rendelkezik.
(2) Égésgátló térhálósító szer
Égésgátló elemek, például halogén, szilícium és foszfor bevitele a közönséges térhálósítószerek molekulaszerkezetébe, például diklór-máleinsavanhidrid, tetrabróm-ftálsav-anhidrid, foszfortartalmú aminok, aminokat tartalmazó savak és foszforsavamid tollak, vagy a közvetlen szintézis A molekuláris tervezés révén új égésgátló szerek mind olyan kutatási irányok, amelyek felkeltették a figyelmet.